Prof. Dr. Berna DİRİM METE (Dekan)

 

Sevgili Hekim Adayı Öğrencilerimiz,

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi, devlet üniversitesi olarak 2016 yılında kurulmuş olup, 2017 yılında rektörlüğüne Kurucu Rektör olarak Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER atanmıştır. Çok kısa sürede hızlı bir gelişme gösteren üniversitemizde Tıp Fakültemiz 2017 yılında kurulmuş ve 2018 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine üniversitemiz bünyesinde başlamıştır.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 86 değerli Tıp Fakültesi öğrencimiz ile kendi morfoloji binası ve dersliklerimizde başarılı bir yıl geçirmiş olmaktan gurur duyuyoruz. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinden sorumlu öğretim üyeleri olarak fakültemizdeki kıymetli öğrencilerimizle birebir ilgilenebilme ve nitelikli eğitim verebilme şansına sahip olduğumuz bu yılın sonunda, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başında siz yeni öğrencilerimizi de aramızda görecek olmaktan mutluluk ve heyecan duymaktayız. Fakültemizde uygulanan eğitim programı modeli, ilk üç yılda organ sistemleri zemininde entegre edilmiş (yatay entegre), temel ve klinik bilimlerin Özel Çalışma Modülü (ÖÇM) aracılığı ile ilişkilendirildiği (dikey entegre), ayrıca topluma yönelik eğitim hedeflerine sıkça yer veren bir modeldir. Eğitim programında interaktif uygulamalar şeklinde klasik dersler, küçük grup çalışmaları, laboratuar uygulamaları, mesleki beceri eğitimleri gibi farklı eğitim yöntemleri uygulanmaktadır. Üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetleri yanı sıra kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler de düzenlenmekte olup, öğrencilerimiz bu faaliyetlerde etkin biçimde yer almaktadır.    

 

Temel amacımız, güncel tanı ve tedavi yöntemlerini uygulayabilen, en üst düzey tıp eğitimi almış, tıp teknolojilerine hâkim, bilgiye ulaşma yollarını bilen, iyi iletişim kurabilen, etik değerlere saygılı, ekip çalışmasına yatkın ve önderlik nitelikleri kazanmış hekimler yetiştirmektir. Ülkemiz ve dünya gerçeklerine duyarlı, araştırmacı, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden hekimler yetiştirerek, toplumun ihtiyacı doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ve ulusal-uluslararası düzeyde bilim dünyasına katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz.

 

Tıp Fakültemizin yetkin eğitici kadrosundan eğitim alırken, aynı zamanda ülkemizin ve Ege Bölgesi’ nin akademik, sosyal ve kültürel imkânları yüksek şehri İzmir’ de öğrenci olmanın ayrıcalığını yaşamanız için siz değerli ve başarılı öğrencilerimizi İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ne bekliyoruz.

 

Üniversite hayatına adım atacağınız bu özel yılda sizlerle birlikte olmanın heyecanını taşıyor, öğrencilerimize yeni eğitim yılında sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

 

 

Prof. Dr. Berna DİRİM METE

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan